فهرست دانشنامه دفاع مقدس

نوشته‌ها

شهدا سال ۶۱ -وصیتنامه شهید عباس دهقانی پور

بسم الله الرحمن الرحیمقال الله تعالی، من طلبنی وجدنی و من وجدنی عرفنی و من عرفنی احبنی و من احبنی عشقنی و من عشقنی عشقته و من عشقته، قتلته و من قتلته فعلی دیته، فانا دیته.

آنکس که مرا طلب کند می‌یابد، آنکس که مرا یافت می‌شناسد، آنکس که مرا شناخت دوستم می‌دارد، آنکس که دوستم داشت به من عشق می‌ورزد، آنکس که به من عشق می‌ورزد من نیز به او عشق می ورزم و آنکس که باو عشق ورزیدیم اورا می‌کشم، و آنکس که او را بکشم خونبهایش بر من واجب است و آنکس که خونبهایش بر من واجب است پس من خود خونبهایش هستم. (حدیث قدسی)

آنکس که تو را شناخت جان را چه کند فرزند و عیال و خانمان را چه کند

دیوانه کنی و هر دو جهانش بخشی دیوانه تو هر دو جهان را چه کند

می‌خواستم وصیتنامه ننویسم، چون هر بار که وصیتنامه می‌نوشتم از بی‌سعادتی که داشتم پس از حمله سالم بر می‌گشتم و دائم خودم را سرزنش می‌کردم چرا تو که سعادت نداری وصیتنامه می‌نویسی؟ ولی وظیفه شرعی که دارم اجازه ننوشتن را ندارم، باید چند خطی درد دل کنم.

اکنون که این وصیتنامه را می‌خوانید من نیستم ولی روحم با شماست و از کارهای شما کاملاً اطلاع دارم، پس سعی کنید به وصیت بنده عمل نمائید.

قبل از هر چیز صحبتی و سخنی با مادرم دارم و آن اینکه: تا آنجا که برایت امکان دارد سعی کن بی طاقتی نکنی و دشمنان اسلام را شاد نگردانی. خودت می‌دانی اسلام خون می‌خواهد، خودت می‌دانی تمامی امامان ما، در راه اسلام فدا شدند. مادرم آیا خون ما از خون حسین(ع) عزیزتر است، شما هم باید زینب‌گونه باشی، شما یک لحظه به زینب(س) فکر کن: اول شهادت امام علی(ع) بعد امام حسین(ع) و علی اکبر و علی اصغر(ع) و بعد اسارت، با این همه یزید و یزیدیان را رسوا می‌کند، شما یک لحظه که فکر کنی اصلاً نباید ناراحت باشی، بنده که فرزند خوبی برای شما نبودم و دائماً شما را ناراحت می‌کردم، خواهش می‌کنم بی‌طاقتی نکن و برای سلامتی امام دعا کن. و بعد پدرم، شما هم همینطور، به شما چیزی نمی‌گویم چون شما خودتان بهتر از بنده اسلام را می‌شناسی و می‌دانی که اسلام یاور می‌خواهد. خواهرانم شما هم زینب‌گونه باشید و فرزندان خود را تربیت اسلامی کنید که در آینده یاوران اسلام باشند. شما دوستان عزیزی که با بنده همکلاسی و به نحوی دوست بوده اید، خواهش می‌کنم در دعای کمیل و دعای توسل خودتان برای بنده طلب مغفرت کنید.

ضمناً، مقدار پول هم در دفترچه خواهرم دارم که به هر نحو خواستید خرج کنید.

والسلام

عباس دهقانپور

۱۳۶۱/۲/۲کلمات کلیدی


نام:
ايميل:
وب:
شماره امنيتي:


اطلاعات:

  • مرجع: مهین مهرورزان (نی‌ریز در جنگ)
  • نویسنده/گردآورنده: غلامرضا شعبانپور
  • نوع مدخل: نوشتار
  • تاریخ ثبت:1391/12/3

عکسهای مرتبط :

نوشته های مرتبط :

ویدئوها مرتبط :