فهرست دانشنامه دفاع مقدس

نوشته‌ها

شهدا سال ۶۵- زندگینامه شهید محمدرضا بیگی

تیرماه سال ۱۳۴۶ ستاره وجود محمدرضا در افق زندگی درخشید، چلچله‌ها سرود شادی سر دادند و به میمنت آمدنش جشن و شادمانی در خانواده متدین و زحمتکش در روستای مشکان برپا شد. کودکی را کودکانه سپری کرد و برای تحصیل راهی دبستان شهید آیت (ششم بهمن) مشکان شد و با موفقیت دوره ابتدایی را گذراند. سپس دوره راهنمایی را نیز در مدرسه ابوریحان بیرونی مشکان سپری کرد.
محمدرضا، در انجام فرایض دینی، نماز و عبادات جدی بود و در کارهای هنری همچون ساختن تفنگ بادی، کمان، میز و صندلی و وسایل دیگر مهارت و علاقه خاصی داشت و اوقات فراغت خود را صرف کمک کردن به پدر خود در امر کشاورزی و یا ساختن صنایع‌دستی می‌نمود.
دو بار به جبهه اعزام شد. بار اول از طرف بسیج به مدت دو ماه و شش روز که در گردان کمیل به‌عنوان تک‌تیرانداز حضور داشت و بار دوم جهت انجام خدمت مقدس سربازی از طرف سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در میدان‌ها نبرد به مبارزه با متجاوز پرداخت. سه ماه و یازده روز از خدمت مقدس سربازی‌اش گذشته بود که ۱۳۶۵/۱۰/۲۹ در جبهه شلمچه، عملیات کربلای پنج، در مصاف با دشمن قامت چون نیلوفرش به خون نشست و راهی آستان مقدس دوست شد. پیکر پاکش در گلزار شهدای مشکان به خاک سپرده‌شده است.
روحش شاد و نامش جاودانکلمات کلیدی


نام:
ايميل:
وب:
شماره امنيتي:


اطلاعات:

  • مرجع: مهین مهرورزان (نی‌ریز در جنگ)
  • نویسنده/گردآورنده: غلامرضا شعبانپور
  • نوع مدخل: نوشتار
  • تاریخ ثبت:1391/12/3

عکسهای مرتبط :

نوشته های مرتبط :

ویدئوها مرتبط :