فهرست دانشنامه دفاع مقدس

نوشته‌ها

شهدا سال ۶۴ -وصیتنامه شهید محمد زحل

بسم‌الله الرحمن الرحیم

به نام او که همه چیزم اوست. به نام او که از اویم. به نام او که دوستش دارم. معشوقم است. احساس [اش] می‌کنم با ذره وجودم، اما بیانش نمی‌توان کرد.

سپاس خداوند متعال را که توفیق داد تا ندای حسین زمان را لبیک بگویم.

با درود و سلام فراوان به محضر امام زمان (عج) و با سلام و درود به خمینی بت‌شکن، رهبر کبیر انقلاب اسلامی. با سلام و درود فراوان بر تمامی شهدای اسلام، از کربلا [ی حسین (ع)] تا کربلای ایران.
امت شهیدپرور نی‌ریز، من وصیت چندانی ندارم و کوچک‌تر از آنم که بخواهم شمارا نصیحت‌کنم. ای ملت شهیدپرور! به گوش باشید که شما در حساس‌ترین موقعیت قرارگرفته‌اید. [مبادا] منافقان در شما رخنه کنند و خدای‌نخواسته از شما نقطه‌ضعفی پیدا کنند و از راه نقطه‌ضعف، ضربه خود را بزنند. شما هوشیار باشید و به حرف امام گوش کنید و این امام عزیز را تنها نگذارید. به خدا قسم اگر این امام عزیز قیام نکرده بود، الآن در منجلاب بودیم. قدر امام را بدانید. برای امام و رزمندگان در دعای کمیل خود دعا کنید. اول ایمان و بعد دعا، سلاح مؤمن است دعا کنید... برای امام که هنگام عملیات محاسن سفیدش را روی خاک می‌گذارد و اشک از محاسنش سرازیر می‌شود و برای پیروزی رزمندگان و ملت ایران دعا می‌کند. اخلاق و رفتار این پیر جماران را سرمشق قرار دهید. چند کلمه وصیت دارم برای مادرم که بعد از خداوند مهربان‌ترین موجود نزد من است. مادر عزیزم، سلام. این چند کلمه را حتماً به مورداجرا بگذارید. مادر، اول اینکه برای من گریه نکن، به خاطر حسین (ع) و به اسارت درآمدن اهل‌بیت حسین (ع) گریه کن، برای مظلومیت زینب (س) گریه کن که چطور مظلومانه به شهادت رسید.
مادر عزیزم شما حق بر گردن من دارید و برای من خیلی زحمت کشیدید تا مرا به این سن رساندی بسی خون‌دل خوردی. چند وصیت به خواهرانم دارم که بعد از مرگ من گریه نکنید و به من جوان ناکام نگویید که من درنهایت، کام را گرفته‌ام. برادرم، حسین‌وار زندگی کن و حسین‌وار وارد میدان شو.

خداوندا! اگر اسلام با خون من حقیر پابرجا می‌ماند، هزار بار جان به من بده که برای اسلام فدا شوم تا اسلام عزیز پابرجا بماند.

از دوستان و آشنایان که مرا می‌شناسند، به خدا قسمشان می‌دهم که مرا حلال کنند و ببخشند.

والسلام

به امید پیروزی تمامی رزمندگان اسلام

خدایا خدایا تا انقلاب مهدی خمینی را نگهدارکلمات کلیدی


نام:
ايميل:
وب:
شماره امنيتي:


اطلاعات:

  • مرجع: مهین مهرورزان (نی‌ریز در جنگ)
  • نویسنده/گردآورنده: غلامرضا شعبانپور
  • نوع مدخل: نوشتار
  • تاریخ ثبت:1391/12/3

عکسهای مرتبط :

نوشته های مرتبط :

ویدئوها مرتبط :